Podlahové topení

[av_sidebar widget_area=’submenu’ av_uid=’av-x2pl’]

Podlahové topení se stalo neodmyslitelným prvkem moderního způsobu vytápění. Co byl dříve luxus je nyní téměř samozřejmostí. Podle statistik je dnes každý druhý nově stavěný rodinný dům či byt vytápěn právě podlahovým topením.

Díky rovnoměrnému rozložení teplot je podlahové topení ideální pro dosažení maximálního komfortu. Ve srovnání s ostatními systémy vytápění je profil teploty vzduchu v místnosti rovnoměrný a blíží se ideálu. Stejného teplotního komfortu dosahuje podlahové topení už při nižší teplotě vzduchu o cca 2 °C než je tomu například u radiátorů. Díky tomu dochází také k výrazné úspoře nákladů na vytápění.

Proč si pořídit podlahové topení?

Hlavní uživatelské výhody:

  • komfort teplé podlahy v celém domě
  • čistý interiér bez radiátorů, žádné omezování v rozmístění nábytku
  • široký výběr možných podlahových krytin: dlažba, laminát, korek, PVC, koberec
    rychlá odezva na regulační zásah. Již dávno neplatí, že podlahové vytápění se špatně reguluje. Pomocí prostorových termostatů v místnostech se velmi pohodlně a přesně udržuje požadovaná teplota
  • zdravé bezprašné prostředí vhodné pro alergiky. Díky sálavému způsobu vytápění nedochází k proudění vzduchu jako u radiátorů a proto se nepráší a neusazuje prach
  • ekonomický provoz. Především v kombinaci s tepelnými čerpadly a solární podporou vytápění lze naplno využít potenciál nízkoteplotního způsobu vytápění. Nižší náklady na vytápění až o 12 % oproti radiátorům.
  • podlahové vytápění zvyšuje hodnotu Vaší nemovitosti

 

Přejít nahoru