Proplachování a čištění podlahového topení a vytápění

[av_sidebar widget_area=’submenu’ av_uid=’av-758vq’]

Aby mělo podlahové topení maximální výhřevnost, krásně a dlouho topilo, musí se všechny větve udržovat čisté! pravidelná údržba a čištění podlahového topení před každou topnou sezónou snižuje náklady na vytápění domácnosti.

Špinavá voda v podlahovém topení – zanesené trubky podlahového topení kalem, usazeninami či vodním kamenem – o dost výrazně snižuje efektivitu podlahového vytápění (až o 20 %).

Snížila se vám výhřevnost podlahového topení, musíte přidávat na termostatu pár stupňů, aby byl došlap stejně příjemný jako před lety, třebaže jsou topné okruhy instalované teprve 3. sezónu?

V rámci údržby provádíme čištění podlahového topení. Čištění provádíme tlakovou pumpou za použití chemických přípravků. Po vyčištění je systém naplněn upravenou vodou tak, aby nedocházelo k znečištění systému podlahového topení.Vhodným výběrem chemického přípravku do rozvodů topení zajistíme ekonomickou návratnost investice vloženou do údržby.

Vyčištění topení bude znatelné do 24hodin od naší návštěvy.

Interval prvního čištění je cca 5-6let od realizace systému.

Zde záleží jestli realizační firma provedla ošetření topné vody z 90% to nikdo nedělal .Výrobce kotlů a tepelných čerpadel v záručních podmínkách píší že topném systému má být ošetřená topná voda nebo rovnou systém vypláchnut.

Při našich realizacích vidíme při čistění co vytéká z potrubí :kusy suti a betonu (napadá při montáži prostrkávání potrubí skrz příčky atd) Zasekané průtokoměry, chuchvalce a vysrážené řasy a bakterie a to nejhorší :rez ,částečky kovů z kotle ,ocel potrubí, výměníků a radiátorů. 

To poslední dokáže z 50-70% ucpat potrubí 

Používáme kvalitní chemické přípravky na vyčištění potrubí a chemickou úpravu vody v topení zn.Fernox

 

[contact-form-7 id=”” title=””]
Zanesený výměník plynového kotle .Pravidelný servis a čistění je důležité .
Přejít nahoru